pühapäev, 20. märts 2011

Murutraktori võistluste reeglid!

VÕISTLUSE EESMÄRK:
Igas meeskonnas on vähemalt 3 juhti (3h sõidu puhul) . Meeskonnad sõidavad märgistatud rada kolme tunni jooksul ja kõige rohkem ringe läbinud meeskond võidab. Raja pikkus on tavaliselt 400 kuni 800 m.
Rataprofiil: Suvel rohumaa, kruusa, või saviga, talvel lumel ja jääl: kurvid, takistused, pikad sirged.
Juhtidele REEGLID:
Vähemalt 15 aastane isik, kuid alla 18-aastastel peab olema vanema kirjalik nõusolek või hooldaja kirjalik nõusolek.Alkoholi, narkootikumide mõju all võistlemine keelatud.E-heaks kiidetud kiiver, püksid ja pikkade varrukatega särk,saapad.
Võistlus :
Ühisstart, avatud klass ees, standard klass taga.Iga juht sõidab vähemalt ühe ringi, kuid juhte võib vahetada nii tihti kui tarvis. Hoolduskohas käimine ei vähenda läbisõidetud ringide arvu. Hoolduskohas värav "stop and go". Ka võimalikud karistused kantakse hoolduskoha väravas.
Lipud:
Kollane: MÖÖDASÕIDUKEELD, eriti ettevaatlik, rajal takistus (niiduk, juht, päästemeeskond jne). Kuni järgmise lipuni / rohelise (Rada AVATUD) .
Punane: VÕISTLUS KATKESTATUD KORRALDAJA käsul. Kõik võistlejad pöörduvad tagasi oma boksi või mujale eelnevalt kokkulepitud kohta.
Must: Üksiksõitjale adresseeritud karistuse või vea paranduseks, tagasipöördumine boksi järgmise ringi ajal. Võistlustel otsasõit ja ebasportlik käitumine keelatud. Võistlustel järgitakse härrasmehe reegleid, mis tähendab antakse teed kiiremale.
Hoolduskoht:
Hoolduskoht on ette nähtud murutraktori hoolduseks ja juhtide vahetamiseks. Hooldusalas tuleb sõita erilise ettevaatusega. Kiirusepiirang on 10km / h. Hooldusalas peab igal meeskonnal olema hooldusmatt, mille suurus on vähemalt murutraktori mõõtmetega, ning vähemalt 6 kg pulberkustuti, mis peab olema nähtaval kohal.
SANKTSIOONID:
Eeskirjade eiramist võib karistada erinevalt alates lühikesest ajatrahvist , kuni võistluskeeluni sõltuvalt rikkumise raskusest.

STANDARDKLASS
Masinal must võistlusnumber valgel taustal, sõiduriietel sama seljal.
Võistlusmasinana kasutada murutraktorit: 4-rattaline raam, 2-sillaga, rooliga. Murutraktori kere ja rataste maksimaalne laius ei tohi olla üle120 cm.1-silindriline vertikaal väntvõlliga mootor,karburaator ja silinder peavad olema muruniiduki standardseadmed. Pedaalid peavad olema kere välispiirjoonest seespool. Muruniiduki niitmisterad eraldatud.Sillad ja roolimehanism murutraktori originaalid, teljevahet ei tohi muuta. Murutraktori mootori surveaste siiski vaba. Toimivad pidurid vähemalt kahe rattaga. Ülekande kiirust saab vabalt muuta. Veosüsteem vastama originaalile. Näiteks: mootorist rihm käigukasti ja k.kastist ketiga tagasilda - ei saa vahetada hüdrostaatilise või muu süsteemiga, kuid rihma keti süsteemi asemele võib panna käigukastiga tagasilla. Vedrustus keelatud, balansiir esisillal lubatud.Eraldi porikummid lubatud. Rehvi mõõt vaba, Veljemõõt max 8 `` veljetugevdus lubatud velje siseküljel.Esirataste laagrid lubatud. Rehvid peavad olema murutraktori originaalid. Summuti max 85 db. Turvakaared ning turvavöö on keelatud, turvalisuse tagamiseks. Käetoed ja käepidemed keelatud isegi siis kui need on standardvarustuses. Aku kinnitus peaks olema selline, et ümbermineku korral see lahti ei tuleks. Surnudmehe lüliti kohustuslik kõigil, kas randmel või istmikul. Murutraktorill punane tuli taga E-lubatud 21W.
AVATUDKLASS
Võistlusnumber masinal must, valgel taustal, sõiduriietel sama seljal.
Reeglid erinevad järgmiselt standardklassist: Mootori silinder ja karburaator vaba, ühesilindriline vertikaal väntvõlliga mootor. Mootori asendit tohib muuta. Sissepritse ja turbo lubatud.
Teljed ja kontrollseadmed vabad, rööpmelaius max.120cm. Veojõu tüüp vaba. Rehvi mõõt vaba, velg max 12 ``. Vedrustatud esisild lubatud juhul, kui tegemist on jäiga mudeliga, kuid sõltumatu vedrustus on keelatud.
Naastureegel: kruvi kogupikkus max.13 mm, väljaulatuv osa vaba. Kokku max 120 tk, paigutus vaba.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar