laupäev, 5. juuni 2010

Murutraktorite võistlus Põlvas -- Põlva päevade raames! 28.05.2010

Kui kohalik Mailaat oli möödas, tekkis meestel mõte minna sinna Lõuna-Eestisse ikka ka võistlema, sealt poolt mehed olid ju siia tulnud.
Sama tehnikaga ju meie meeste ego ei lubanud minna, ikka vaja veel tuunida, nii saigi ostetud uus mootor ja tuuniti veel siit ja sealt.
Nüüdseks on Põlva päevadel käidud ja kaks I kohtagi kaaasa toodud. Kõigepealt sai ära võidetud murutraktorite kestvussõit ja siis mäkketõus. Leidsin need videod neti avarustest, aitäh Teile usinatele filmijatele. Järgmised fotod aga tegime Riinaga kahepeal, et ikka oleks mida mäletada...

Siina Marx hoolitseb, et Jantsil ikka see kiiver kinni saab. Eks ta tegelikult ongi üks suur tiimitöö. Janeki isa Arno on kõva käsi igasugustest asjadest ehitama. Kui vajalikku jubinat poest ei saa on Arno see mees, kes läheb treipingi taha ja enne sealt naase kui vajalik jubin jälle olemas. Garaazi kõrval on meil vanaraua hunnik ja kui juppi vaja võetakse sealt ja treipingiga teeb Arno imesid. Suured tänud papi Arnole!
Siin siis Janeki toetajad-kaasaelajad! Ilmar oma dziibiga aitas võistlusmassina Põlvasse toimetada.
Siin siis see start, kus mehed jooksid oma sadulasse. Järjekord selgitati loosiga.


Janek oli loosiga viies, aga minema sai kolmandana.Marx ohjeldas Janekit, karjus talle, et sul edu ees küll võta asja rahulikumalt.
Võistlusele eelnenud päeval vahetas Janek veel traktoril õli ja oli vist pannud natsa palju seda õli (see muidugi tagantjärgi tarkus). Õli ajas kuskilt üle, inertsi tagajärjel peale kurvi ja oi kui palju valget suitsu rajale sai. See kommentaatorimees mikorfoniga ka tögas, et ju on selline strateegia, et teised hästi rada ei näeks, aga meil fännidel oli junni ikka päris jahe, et misssss nüüüüüd. Õnneks iga ringiga sai selgemaks, et pole hullu midagi ja et ehk liiga palju õli sees, hakkasime pöialt hoidma, et küünal otsi ei annaks.

Putitamist oli meestel palju. Murutraktorite võsitlus on ikkagi ka tehnika sõit ja kui ikka tehnika jupsib ega siis ka tulemust tule. Janek oligi ainuke mees kel tehnika alt ei hüpanud(ja siin kohal teeme jälle laineid papi Arnole).


No ja vat nihuke nägu tuleb mehele pähe kui ta endaga rahul on ja I koha ära võtnud.


Siin ollakse juba Põlva linna keskel ja valmistutatkse mäkketõusuks.


Ka Janek on saanud oma massina jälle käru pealt maha. Riina on avanud vihmavarju, sest ilmataat sättis end samuti mäkketõusule. Õnneks oli seda ainult mõneks hetkeks ja ei hakanud päris sadama...

Siin korraldaja Jaan Raudsepp, kes juba eakas mees, aga ikka väga kõva tegija. Ainult seekord, siis see va tehnika hüppas alt ja ei saanudki mäkke tõusta. Kahju, ikka väga kahju oli! Tema masin ikka päris kiire, aga kuna see kestvussõidu ajal oli mitu korda rajalt maas, siis ei teagi kumb oleks kiirem olnud tema või Janek või üldse keegi teine,kolmas. Aga oletused ei võida, võitis tehnika, mis sel korral kenasti vastu pidas. Eks ka õnne peab olema, usun ma...

Aga murutraktorite mäkketõusu finisis pole õnnega mingit pistmist, sest kui start oli antud, siis Janek oli passima jäänud ja teised olid 10m. juba eest ära kui tema ärkas... et vist vaja ka minna. Saigi minema ja õnneks on seda kiirust ikkagi massinal piisavalt, et võib ka stardis natsa tududa. Nii sai võidetud ka teine karikas.

Väga uhke on kaminal nüüd imetleda. Eks siia ellu on seda vaheldust vaja ja mina, kes käisin ainult kaasa elamas oma mehele, sain ikka tõelise adrenaliini laksu Järgmine võistlus toiimub Missos 17.07.2010. Mina, aga ootan titat ja tema sünnitähtaajaks on ka pandud 17.-18.07.2010 Nii, et vist jääb mul seekord see adrenaliini laks saamata seal Missos, aga mine tea...

3 kommentaari:

 1. Kuuled, Soomaa rahvas plaksutab ja teeb Janekile laineid:) Teades teid, pole ju mingi ime, kui Janek sind Missost traktoriga sünnitama viib, see ju ka ummamuudu adrenaliin:))))))) Just sellist EESTIT ma tahtsingi:)

  VastaKustuta
 2. Ei no lahedad sõidud ja rallid teil seal! Janekil ikka eriline võidunägu kohe ees! :D
  Miiiissss????? Ootad titat???? Mida ma pean siit blogist välja lugema!!!!! Ja varstti kohe ju tähtaeg ka veel???? Appppiii! Ma pean ikka teile külla tulema!

  VastaKustuta
 3. J2rgmisel korral kindlasti veelgi agaram ja edumaa kindlasti palju suurem. Vaat, kui murutraktorile hoog ka veel sisse anda, siis tóuseb ehk masin óhku ka! UFO (Unidentified flying object) - rahvakeeli siis tundmatu lendav murutraktor.

  VastaKustuta