teisipäev, 23. veebruar 2010

Eesti on käsitööriik!?

Ringi kolades erinevatel saitidel, äratas tähelepanu selline välja hõigatud lause "Eesti on käsitööriik!"http://kasitooriik.blogspot.com/

Mõtisklen siin omi mõtteid ja usun ,et kui see nii oleks siis oleks lõpamta kena küll, aga olen pessimist... aga siiralt loodan,oleme sinna poole jälle teel. TV-s oli kord saade ja seal üks mees ütles, et me oleme mõtetu põlvkond, nimetas ennast ka sinna hulka( mees ehk oli 40-ndates). Olen temaga nõus, sest oleme põlvkond, kes on harjunud kõike poest ostma või kui miski rikkis, siis ise me seda küll ei paranda, kutsume kohale pädeva inimese. Just siin see konks ongi, me ei oska enam ise. Me oleme teoreetikud, lihtsalt õudne kui palju me teame, aga kui midagi vaja teha on, siis ei tee me kärbsepesagi...no loomulikult mitte me kõik, aga see hulk inimkonnast on arvatavasti päris suur.
Olen ülimalt positiivselt meelestatud, et on inimesi ,kes seda muuta soovivad ja meie esiisade ja esiemade oskusi säilitada püüavad ja loomulikult samas käsitööd edasi arenedes, mis on ka väga oluline, sest kaasaajastades käsitööd suudetakse ehk ka noortele käsitöö atraktiivsena hoida.

Ise olen alati olnud avatud midagi uut õppima ja soovitan soojalt, tehke seda Teiegi! Ehk tõesti võime kord öelda, et "Eesti on käsitööriik!".

2 kommentaari:

  1. No nüüd oled minu mõtted paberile kribanud:)Jummala õige mõte! Tõesti võiks Eesti seda olla! Alustagem endist ja meie lähedastest!

    VastaKustuta
  2. Kunagi pole liiga hilja õppida! Olles üks nimetatud projekti idee-autor ja organiseerija julgen öelda, et kohtusime nädala jooksul paljude inimestega, kes tunnistasid, et kunagi koolis sai käsitööd tehtud... Olgugi, et palju aastaid on möödas, on see miski kuskil olemas ning kui on tõeline tahtmine, siis sa leiad selle endas üles. Ja vahva oli see, et palju oli ka noori, eriti vene rahvusest noori. Kompleksivabad, eelarvamusteta, hetke nautivad. See annab ju lootust!

    VastaKustuta